Hogyan zajlik a lágylézer kezelés?

A lágylézer kezelés során lézersugár hatol a szövetekbe, mely elnyelődik, hő szabadul fel, ami a vérkeringés beindításával távozásra készteti a méreganyagokat. Fájdalom, duzzanat, a lágy részek feszülésének csökkenése érhető el ezzel a terápiával, továbbá sejtregenerációs hatással is bír.

A lágylézer kezelés rengeteg ember problémáira nyújthat gyógyírt önálló és kiegészítő terápiaként egyaránt. Sportsérülések, isiász, lumbágó, ízületi fájdalmak, mozgásszervi megbetegedések és még számos egészségügyi probléma kezelésére javasolják. Természetesen ellenjavallat is van, várandósoknak például nem ajánlják, valamint a daganatok, fertőző vagy sérült bőrfelületek, szív, illetve emlők területén is kerülendő az alkalmazása. A légylézer kezelés konzultációval és állapotfelméréssel kezdődik, hisz a terapeutának látnia, ismernie kell a problémát, hogy megállapítsa a kezelés ütemét. Attól függően változik a lágylézer kezelés ideje, alkalmainak száma, hogy a probléma akut vagy krónikus.

Fájdalomtól és betegségtől függően 1-10 percig tarthat egy-egy kezelés. A problémás terület első kezelése után előfordul az erősödő fájdalom, azonban aggodalomra nincs ok, enyhülni fog, s idővel el is múlik. Fontos megjegyezni, hogy a lágylézer kezelés pozitív hatása bizonyos esetekben akár több hetes vagy hónapos terápia útján érhető el így türelmesnek kell lenni. A szöveteknek a sérülés mélységétől függően hosszadalmas időbe telhet a regeneráció.  A légylézer kezelés egy humánus lehetősége a különböző fájdalmas területek kezelésének. A mesterségesen előállított sugárzás az ultraibolya és az infravörös sugárzás között helyezkedik el, sem gyógyszert, sem injekciós kúrákat nem igényel! Keressék bizalommal Brigittát, a lökéshullám-terápia.hu weboldalon elérhető kapcsolatfelvételi lehetőségek valamelyikén!