A gitár hatása az emberiségre
A gitározás napjainkban egyre népszerűbbé vált a szórakoztatóiparban. Turnézó zenekarok, utcazenészek, hobbizenészek a világ minden pontján. Az ókorban is léteztek, húros pengetős hangszerek, amelyekkel az emberek hangulatossá tették estéiket, örömöt szereztek, zenéltek. De az igazi gitárőrület a 15. század után látott napvilágot.
[wp_ad_camp_1]
A gitárkészítés megőrizte hagyományos, kézműves formáját, attól eltekintve, hogy ma már tömeggyártásról beszélünk. A fejlődés ma sem áll meg, klasszikus és új márkák kerülnek piacra elektromos, akusztikus, basszusgitárok formájában.
A hangszeren való játszás régóta meghatározó szerepet játszik az emberek kikapcsolódási, szórakozási lehetőségei között. Zenés kávéházak, koncertek, utcabálok, zenei fesztiválok állnak rendelkezésünkre.
A gitár által elért hatás az emberek elméjére zseniális. Az akusztikus verzióban irt és feldolgozott zeneszámok mélyen hatnak érzéseinkre, megnyugvást sugároznak a hallgatókba. Ezzel ellentétben a tömegfesztiválokon játszott pop, rock, metál dalokban levő gitárjáték dinamikusságával minden negatív hatást felszabadít és „kirobbant” a tomboló közönségből, átalakítva felhőtlen boldogsággá, felszabadult érzéssé.
Kutatók szerint a hangszer hangja jó hatással kiterjed az ideghálózatra, hiszen a nyugtató hangok csökkentik az epilepsziás rohamokat kiváltó jelek hatását a szervezetre. Az állandó zenehallgatók körében a szívbetegségek csökkenése is megfigyelhető, hiszen oldja a szorongást. Növeli a boldogságérzetet. Az élőzenés koncertek, a zene átélése, összekapcsolódás az ütemmel, több érzelmet vált ki belőlünk, mint bármi más.